Gyakran ismételt kérdések
Tudjuk, hogy egy olyan rendszer esetén, mint az elektromos kerítés, számos kérdés felmerülhet a rendszer működésétől kezdve az alkalmazásán át annak biztonságosságáig. Ezért igyekeztünk az összes, ügyfeleink által leggyakrabban előforduló kérdést összegyűjteni, hogy minden kétséget eloszlassunk.
Mennyi lesz a villanyszámlám? Mennyit fogyaszt a rendszer?
A rendszer fogyasztása minimális. Az egyzónás energia adó központ 9 Wattot, a nagyobb területeknél használatos kétzónás energia adó központ 14 Wattot fogyaszt, tehát minta egy normál izzó folyamatosan égne az ingatlanon. Jelentősen kisebb, mint a legtöbb háztartási gép fogyasztása.

Mi történik áramütés esetén? Biztos nem fog megsérülni senki?
Egészségre ártalmatlan feszültségütés történik. Mivel az áramerősség alacsony, semmilyen szövetroncsoló, vagy egészségkárosító hatása nincs. A másodpercenkénti impulzusok miatt egy ütést követően a rendszert el lehet engedni, nem „ragad” oda az illető. Tapasztalatok alapján az állatok 1x, max. 2x érintkeznek a rendszerrel, utána távolságot tartanak.
Mi történik áramszünet esetén?
Üzembiztos további működés. A saját beépített akkumulátor egységről hozzávetőlegesen 12 órán keresztül tud tovább üzemelni, azonban az áramkimaradást jelzi a távfelügyeleti központnak és a tulajdonosnak, így garantáltan nem áll le a rendszer egy percre sem, mert meg lehet tenni a szükséges lépéseket.
A telepítéshez új kerítést kell építenem?
Az esetek 90%-ában nem. Ha a meglévő nagyon rozoga és nem képes megtartani az oszlopokat és a rendszert, akkor igen. Javítani, feszíteni kell az elszakadt dróthálót és a nem síkban lévő elhajlásokat, kihajlásokat.

Mekkora terület védhető be elektromos kerítéssel?
Drótkerítés esetén egy kétzónás energiaadó egység akár egy 2200 folyóméter kerületű (1100 folyóméter/zóna) telket is képes megvédeni.
Biztos, hogy ez egy törvényes/legális megoldás?
Igen. Az elektromos kerítésvédelmi rendszerek használatára nemzetközi – EN60335-2-76 -, az UNIÓ által és azon belül Magyarországon is elfogadott előírás van, melynek minden, a Lochner Kft által telepített védelmi rendszer megfelel. Ettől függetlenül, 2006-ban, az első rendszer telepítését és beüzemelését rendőrség által megbízott szakértő bevonásával végeztük. Az üzembe helyezést követő vizsgálat eredménye jóváhagyó szakvélemény és hozzájárulás lett. Tehát, a szabványban rögzített feltételeknek megfelelő elektromos kerítés bárki által üzemeltethető. A Lochner Kft. minden letelepített és beüzemelt kerítésvédelmi rendszerét nyilatkozattal és szakvéleménnyel adja át használatra. A rendszer kielégíti az EN60335-2-76 szabványt, ami ezen rendszerek használatára vonatkozik.

Bírja az elektromos kerítés a szélsőséges időjárási körülményeket, vagy esőt?
Igen, tökéletesen üzembiztos és ellenáll minden extrém időjárási körülménynek télen és nyáron egyaránt.

A kültéri vagyonvédelmi rendszerek gyakran álriasztásokat produkálnak. Az elektromos kerítésnél is előfordul?
Nem fordulhat elő álriasztás, amennyiben a növényzet a kerítés környezetében rendszeresen nyírva, irtva van.
Falkerítésre is ráépíthető az elektromos kerítés?
Igen. Falkerítés esetén bemászás ellen a kerítés felett 6 sorban telepítünk vezetékeket. A tartókonzolokat a falhoz rögzítjük, így garantáltan senki nem tud bemászni a birtokodra. Aki próbálkozik, megrázó élményben lesz része.
Maradt még kérdése?
Nem szeretnénk semmit jobban, mint hogy megválaszoljuk. Küldje el kérdéseit, és szakértő kollégánk rövidesen felkeresi a válaszokkal.
Lochner Vagyonvédelmi,
Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
6724 Szeged, Szilánk köz 3.
+36 30 436 5844
elektromoskerites@lochner.hu
Rólunk >
Az elektromos kerítésről >
Gyakori kérdések >
Referenciák >
Finanszírozás >
Kapcsolat >
Adatkezelési tájékoztató >
Beszélgessünk az Ön biztonságáról!
Bármi is legyen a megoldandó feladat, a Lochner szakemberei ütőképes megoldást nyújtanak.